Kontakt till olika föreningar

Här hittar du våra socialdemokratiska föreningar och klubbar i Gävle kommun.

I varje förening finns en kontaktperson (oftast ordförande) som du kan vända dig till om du söker information om föreningen.

Föreningar

Ansvarig

Mail

Telefonnummer

Socialdemokraterna Elin Lundgren elin@iogt.se 070-8654314
Andersberg S-förening Jonas Ryberg jonas_ryberg@hotmail.com 070-6456357
Bomhus S-förening Ulrika Jidåker uobomhus@yahoo.se 070-3527759
Brynäs S-förening Helena Olofsdotter Borg helena_olofsdotter@hotmail.com 072-7066691
Forsbacka S-förening Lars-Göran Ståhl 02635924@telia.com 070-6553681
Gävle Invandrar S-förening Wellington Ikuobase beatmanse@yahoo.se 073-4394536
Gävle Norra S-förening Sergio Manzanares sergio@unf.se 073-9072030
Gävle Södra S-förening Mats Kolarby kolarby@telia.com 070-2585131
Hamrånge S-förening Eva Svedin-Björklund evasb@live.se 070-575 61 88
Hille S-förening Birgitta Öberg birgitta.oberg1@gmail.com 070-3340677
Seniorklubben Göte Flintberg gote.flintberg@home.se 070-2218565
Sätra S-förening Lars Öberg lars.o.oberg@gavle.se 070-6101627
Tjänstemännens S-förening Sten Öberg sten.oberg@gavle.se 070-3797677
Valbo S-förening Per Erlandsson  per_erlandsson@yahoo.se 070-2955463
Kommunals S-fackklubb Roland Östlund rolle109@hotmail.com 070-2286042
LO Gävles S-fackklubb Anders Bergsten anders_bergsten@hotmail.com 070-6111588
Samhällsbyggarnas S-fackklubb Roger Hedblom roger.hedblom@hotmail.com 073-3608617
Transports S-fackklubb Joakim Borg jborg@live.se 070-2376307
S-kvinnor Gävle Ewa Löfqvist eva.lofqvist.513@fastighets.se 070-6965580
S-Företagare Gävle Mattias Beijmo mattias.beijmo@duma.nu 073-9855962
S-Pedagoger Gävle Elin Lundgren elin@iogt.se 070-8654314
Tro o Solidaritet Gävle Kauko Nisukangas kauko.nisukangas@abf.se 070-2392059
facebook Twitter Email